ANASAYFA » TIBBI BOLUMLER » NOROLOJI

NörolojiDeva Tıp Merkezi Nöroloji biriminde nörolojik hastalıkların ayaktan ve yatarak tanı, tedavi ve izlem hizmetleri verilmektedir. 

Bu birimde uğraşı alanına giren, beyin kanamaları, baş ağrısı, baş dönmesi, tıkayıcı beyin damar hastalıkları (inmeler), hareket bozuklukları (parkinson, esansiyel tremor, baş ve elde titreme..), kas ve sinir hastalıkları (kas erimeleri, kas güçsüzlüğü, sinir ucu zedelenmeleri ve buna bağlı ellerde ayaklarda uyuşma karıncalanma, denge bozuklukları..), epilepsi, alzheimer (bunama), multipl skleroz, konularında hastanemizde hizmet verilmektedir. 

Koma, ilerleyici inme, sık tekrarlayan nöbetler gibi hasta yaşamını tehlikeye sokan ciddi durumlarda hastalarımızın takip ve tedavisi yoğun bakım ünitesinde sürdürülmektedir. 

Gerektiğinde Kraniyal tomografi veya magnetik rezonans (MR) görüntülemesi, ekstrakranial dopler (kafatası dışı damar incelemesi)  gibi tetkikler hastalarımıza uygulanmakta, alınan sonuçlar hastalarımızın takip ve tedavilerine katkıda bulunmaktadır.